Katlı Lahit Mezar Yapımı Uygulaması

Katlı Lahit Mezar Nedir ?

 • Gerek cenaze defninden önce, gerekse cenaze defin tarihinden 1 yıl geçtikten sonra betonarmeden tezyinatla yapılmış olan mezar yeridir. Cenazeler beton kapaklar üzerine değil tamamen toprak üzerine defin edilir. İstanbul’ da yaşanan mezarlık ve mezar yeri sorunlarına karşı mezaryapimisleri.com olarak cenaze defin işlemi yapılmadan lahit yapımlarını önermekteyiz.
 • Dinimizce her hangi bir mahsuru bulunmamaktadır.
 • Lahit yapımları boş yerler için;
  • Alt kısım kenarlarına 20 cm kalınlığında perde beton
  • Üst kısım kenarlarına 14 cm kalınlığında perde beton

  dökülerek yapılmaktadır. Beton iç kısımlarında çesan çelik örgü hasır demir kullanılmaktadır. Alt kısım ve üst kısımda 5′ er adet C40 hazır beton malzemesinden dökülmüş olan beton kapaklar kullanılır.

 • Lahit yapımını sözleşmede mutlaka belirtiniz. Lahit yapımları için mezarlıklar müdürlüğü farklı bir ücret tarifesi uygulamaktadır. Bu tarifeler mezar yerini yaptırmak istediğiniz mezarlığa göre değişmektedir.
 • İnternet sayfamızda kullandığımız mezar görselleri tecrübeli ustalarımız tarafından yapılmış olan çalışmalarımızdır. İstenildiği takdirde çalışmalarımızı referans olarak sizlerle paylaşabiliriz.
 • Uygun ve güvenilir mezar fiyatlarımız ve kaliteli işçiliğimiz, tecrübeli ustalarımız  ile mezar yapımı, mezar onarımı ve yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızı referanslar bölümünden inceleyebilirsiniz.

Uygulamaya Ait Görseller

Cenaze Sahipleri Mağdur Olmayın!

 • Mezarlık kenarlarında bulunan mermercilerin “bu alanda bizden başkasının çalışma yetkisi yoktur” sözlerine itibar ETMEYİNİZ.
 • Mezarlık içerisinde bahçıvan kıyafetleri ile çalışma yapanların mezar yapımı ve mezar onarımı konusunda çalışma yetkileri yoktur.
 • Cenaze sahipleri ile yaptığımız iş birliğinden memnun olmaları bizim için çok önemlidir. Sadece uygun fiyat ve güvenilirliğin yeterli olmadığına inanmakta ve zamanında teslim edilen mezar yapımlarının sizler için önemli unsurlardan biri olduğunun bilinciyle hizmet vermekteyiz.
 • Silivri, Çatalca, Arnavutköy ilçeleri hariç, İstanbul’un her noktasına hizmet veriyoruz. Uygun ve güvenilir fiyat avantajları ile ihtiyacınız olan mermer mezar modelleri, granit mezar modelleri, mozaik mezar modelleri ve mezar baş taşı modellerini kaliteden asla ödün vermeden yapıyoruz. Fiyat konusunda araştırma yaparken lütfen kullanılacak malzeme konusunda bilgi isteyin. Piyasada ucuz fiyatlı iş yapan bir çok firma kalitesiz malzeme kullanmaktadır.Bu nedenle önceliğinizin fiyat değil kalite olmasını tavsiye etmekteyiz.

Katlı Mezar İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Lahit(Katlı) Mezar Nedir ?
Gerek cenaze defninden önce, gerekse cenaze defin tarihinden 1 yıl geçtikten sonra betonarmeden tezyinatla yapılmış olan mezar yeridir. Cenazeler beton kapaklar üzerine değil tamamen toprak üzerine defin edilir.
Lahit(Katlı) mezarlar nasıl yapılıyor ?
Çesan örgü hasır demir bağlanarak, perde beton dökerek yapıyoruz. Lahit mezar yapımlarında briket, tuğla, yutong malzemesi kullanılmamaktadır.
Lahit(Katlı) Mezarı üst yapı yapıldıktan sonra yaptırabilirmiyim ?
Evet yaptırabilirsiniz, fakat mezaryapimisleri.com olarak söz konusu bu yapımı önermiyoruz.
Lahit(Katlı) mezar fiyatları, mezar yapım fiyatlarından farklı mıdır ?
Mezar üst yapım fiyatları ile lahit mezar yapım fiyatları farklıdır.
Lahit(Katlı) mezarı definden önce yaptırsak olur mu ?
mezaryapimisleri.com olarak defin işleminden önce cenazenin defin yapılacağı alana 1 kat lahit yapılmasını önermekteyiz.
incelemekte olduğum model hakkında detaylı görüşmek istiyorum