Mozaik Sıva Mezar

 • 100 ₺ fiyat farkı ile
 • Mezar modeline 2 adet vazo ekleyerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.
detaylı görüntülemek istiyorum
Ödenmesi Gereken Toplam Tutar
1.400 ₺
Model Numarası
Mozaik-01
İsteğiniz doğrultusunda uygun fiyat farkı ile küpeşte ve baş taşı kalınlığı arttırılabilir.
4 cm küpeşte
150 ₺
6 cm küpeşte
220 ₺
6 cm baştaşı yekpare
80 ₺
Baştaşı Yazısı, Kuşluk, 4 Adet Köşebent Güncel Satış Fiyatına Dahildir.
Mezar Modeline Uygun Fiyat Karşılığında
Baştaşı Kenarlarına : Oval Sütun veya Koltuk Ekleyebilirsiniz
Küpeşte Üzerine: Vazo ekleyebilirsiniz
Baştaşına Üzerine Porselen Resim: 9*12 Tavsiye Edilen
Baştaşına Üzerine Lazer Resim: 15*15 Tavsiye Edilen
Sütun Şapkasını: Granit bantlı yaptırabilirsiniz.
Mezar Baştaşını: 1. sınıf hint graniti olarak değiştirebilirsiniz. *Granit mezar baştaşları yekpare olarak işlem görmektedir.
Küpeşte Kenarlarını: Profilli veya balık sırtı olacak şekilde yaptırabilirsiniz. *Bu işlem için en az 4 cm küpeşte kalınlığı olması gerekmektedir.

mezar modeli açıklaması

 • Kum, çakıl, çimento ve mozaik taşlardan oluşan komple sıva işlemi yöntemi ile yapılıp, küpeşte ve mezar baştaşı marmara mermeri olarak uygulanan mezar modelidir. Mezar yapımı fiyatlarımız İstanbul’da hizmet verdiğimiz tüm mezarlıklarda geçerlidir.
 • Mezar yapımı modeline tanımlanan taş kalınlıkları;
Küpeşte 3 cm
Baştaşı 4 cm
 • İstanbul büyükşehir belediyesi mezarlıklar müdürlüğünün belirlemiş olduğu standart mezar yapımı ölçüleri Mezar eni-boyu  1.20×2.20  Mezar baştaşı eni-boyu 50×60
 • Tüm mezar yapımı işlerimizde çesan çelik hasır örgü demir ve 8 cm kalınlığında geçme köşebent kullanmaktayız.
 • Kot farkı olan mezar yerlerinde taban ölçüsü değişiklik gösterebilir. Kot farkı olan ve eski yapı mezarların yenilenmesi konularında yeniden ölçü alımı, mezar yapım ruhsatı alındıktan sonra deneyimli ve tecrübeli ustalarımız tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 • Farklı proje çizimleriniz doğrultusunda istediğiniz mezar modeli yapılabilir. Proje çizimlerinizde lütfen taş kalınlıkları hususunda bilgi paylaşımı yapınız.
 • İnternet sayfamızda kullandığımız mezar görselleri tecrübeli ustalarımız tarafından yapılmış olan çalışmalarımızdır. İstenildiği takdirde çalışmalarımızı referans olarak sizlerle paylaşabiliriz.
 • Uygun ve güvenilir mezar fiyatlarımız ve kaliteli işçiliğimiz, tecrübeli ustalarımız  ile mezar yapımı, mezar onarımı ve yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızı Yapımı Tamamlanan Mezar İşleri bölümünden inceleyebilirsiniz.

bunlarda ilginizi çekebilir

Komple Mermer Mezar

Mezar modelinin tamamı 1. sınıf marmara mermerinden üretilmiştir. Mezar yapımlarımızda en çok tercih edilen mezar modelidir.

indirim %7
1.850 ₺ 2.000 ₺
1. sınıf marmara mermeri
cenaze sahipleri tarafından
%92 oranla tercih ediliyor
Vazolu Komple Mermer Mezar

Komple mermer mezar modeli üzerine 2 adet vazo eklenerek estetik bir görünüm elde edilmiştir. Mezar yapımı fiyatlarımız İstanbul’da hizmet verdiğimiz tüm mezarlıklarda geçerlidir. 

indirim %7
1.950 ₺ 2.100 ₺
1. sınıf marmara mermeri
cenaze sahipleri tarafından
%91 oranla tercih ediliyor
Baştaşı Koltuklu Komple Mermer Mezar

Komple mermer mezar modeli üzerinde, baştaşı kenarlarına 2 adet koltuk eklenerek estetik bir görünüm elde edilmiştir.

indirim %7
2.000 ₺ 2.150 ₺
1. sınıf marmara mermeri
cenaze sahipleri tarafından
%88 oranla tercih ediliyor
Baştaşı Sütunlu Komple Mermer Mezar

Komple mermer mezar modelinde, baştaşı kenarlarına 2 adet 12*12 cm kalınlığında torna makinesi ile işlenmiş  sütunlar ve şapka eklenerek estetik bir görünüm elde edilmiştir.

indirim %7
2.150 ₺ 2.300 ₺
1. sınıf marmara mermeri
cenaze sahipleri tarafından
%79 oranla tercih ediliyor
Baştaşı Kitabe Mermer Mezar

Komple mermer mezar modelinde, baştaşı el işçiliği ile hazırlanmış olup kumlama yazı tekniği ile baş taşı yazısı yazılarak estetik bir görünüm elde edilmiştir.

indirim %4
2.400 ₺ 2.500 ₺
8 cm kalınlığında kitabe
cenaze sahipleri tarafından
%85 oranla tercih ediliyor
Çift Granit Şeritli Komple Mermer Mezar

Komple mermer mezar modeli üzerinde, 8 adet 1. sınıf hint granit şeritler eklenerek estetik bir görünüm elde edilmiştir.

2.250 ₺
2020 yılına özel fiyat
cenaze sahipleri tarafından
%75 oranla tercih ediliyor
Baştaşı Granit Komple Mermer Mezar

Komple mermer mezar modeli üzerinde, 1. sınıf hint granit yekpare baştaşı eklenerek estetik bir görünüm elde edilmiştir.

2.600 ₺
2020 yılına özel fiyat
cenaze sahipleri tarafından
%41 oranla tercih ediliyor

mezar işlerinde sorulan sorular

istanbulmezarisleri.com sürekli güncellenen bir yapıya sahip olmakla birlikte, kendini yenileyen dinamik bir yapıya sahiptir.

Sabit fiyat politikası ile sektörde öncü olan kuruluşumuz aynı güncel fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.
Evet, Anadolu yakasının Tuzla ilçesinden, Avrupa yakasının Silivri ilçesine kadar olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı il, ilçe ve tüm köy mezarlıklarında çalışma izin belgemiz bulunmaktadır.
Defin işlemi yapılan mezar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı olan bir mezarlığa defin edilmiş ise bu mezarın üst yapı inşaatını yaptırmanız için mezar inşaat ruhsatı çıkarmanız zorunludur. İnşaat ruhsatını çıkartmadan defin işlemi gerçekleşen mezarın üst yapısını yaptıramazsınız.
Mezar inşaat ruhsatını cenazenin 1.derece yakınları (eşi, çocukları, annesi, babası, kardeşleri) çıkartabilir. Bu kişiler mezarlık müdürlüğüne belirli sebeplerden dolayı gitme durumları söz konusu değilse noterden vekalet verilmiş kişide çıkartabilir.
Mezar inşaat ruhsatını çıkartmak için ilk olarak mezarın tapusunu (mezar yeri kullanma belgesi) satın almanız gereklidir. Tapuyu cenazeniz defin edildikten 15 gün sonra alabilirsiniz. Tapu işlemini gerçekleştirdikten sonra, mezar tapusu ile mezarı yaptırmak istediğiniz mermerciyi belirlemelisiniz.

Bu mermerci ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından belirlenen sözleşmeyi imzalamanız gerekmektedir. Bu sözleşme ile mezarınızın bağlı olduğu mezarlık müdürlüğüne başvurarak mezar yapımı için inşaat ruhsatınızı çıkarabilirsiniz.
Bu sözleşme İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından hazırlanmaktadır. İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğünden çalışma ruhsatı almış mermercilere verilmiş hazır sözleşmelerdir. Bu sözleşmeyi cenaze sahibinin 1.dereceden yakınları (eşi, çocukları, annesi, babası, kardeşleri) imzalayabilir.

Bu kişiler mezarlık müdürlüğüne belirli sebeplerden dolayı gitme durumları söz konusu değilse, noterden vekalet verilmiş kişide bu sözleşmeyi imzalayabilir. Sözleşmede cenazenin bulunduğu mezarlık, mezarın kaç kişilik olduğu, yapılacak mezarın özellikleri, mezar inşaatının fiyatı, cenaze sahibinin adı soyadı, mezar inşaatını yapacak mermercinin adı soyadı kaşesi vb. gibi ifadeler yer almaktadır.
Mezar inşaat ruhsatını cenazenizin vefat tarihinden 3 ay (90 gün) sonra çıkartabilirsiniz. 3 aydan (90 günden) önce mezar inşaat ruhsatı çıkartmanız yasaktır.
Mezar inşaat ruhsatını çıkartmaya giderken defin işlemi gerçekleşen mezarlığın bağlı olduğu mezarlık müdürlüğüne gitmelisiniz. Mezarlık müdürlüğüne giderken yanınızda olması gereken belgeler;

Mezar tapusu (mezar yeri kullanım belgesi)
Mermerci ile yapmış olduğunuz sözleşme.
Sözleşmeyi imzalamış olan kişinin nüfus cüzdanı.
Mezarlık müdürlüğü sözleşmeyi imzalayan cenaze sahibinden mezar inşaat ruhsat harcı ücreti tahsil etmektedir.
Mezar inşaat ruhsatını çıkarttıktan sonra bu belgeyi mezarı inşaatını yapacak olan (anlaşmış olduğunuz) mermerciye vereceksiniz. Bu belgenin mezar yapım süresinde mermercide bulunması zorunludur. Çıkartmış olduğunuz ruhsatın süresi 1 ay (30 gün) geçerlidir. Mezar inşaatını yapacak olan mermercinin mezar inşaatını en geç 1 ay (30 gün) içerisin de bitirip teslim etmesi gerekir.
Bu durumda mezar inşaatınız için tekrar ruhsat çıkartmanız ve tekrar ruhsat harcı ödenmesi gereklidir. Bu harcı işi zamanında bitirmediği için mermerci yatırmak zorundadır. 30 gün süre içinde işi bitiremeyen mermerci, mezar inşaatını ne kadar sağlam yapar bunu düşünerek, mezar inşaatını yapacak olan mermerciyi seçerken önem göstermenizi önermekteyiz. Mezar inşaat yapımlarında çalışma izni olmayan mermercilere de dikkat ediniz.
Mezar yapımı, mezar onarımı, lahit mezar yapımı ve mezar peyzajı konularında hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgilere istanbulmezarisleri.com internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
İnşaat ruhsatınızı çıkartırken sözleşmede bunu belirtmeniz gerekmektedir. Mezarlık müdürlüğü lahit mezar inşaatı için farklı bir ücret tahsilatı yapmaktadır. Ücret farkını yatırmanız dahilinde mezarı lahit mezar (katlı mezar) olarak yaptırabilirsiniz.
mezaryapimisleri.com güvencesi ile bizlere ekonomik modeli yada en pahalı modeli de yaptırsanız, bütün mezarların beton yapıları, temelleri, kullanılan demir ve malzeme miktarı aynıdır. Bu nedenle ekonomik mezar modellerimiz ile pahalı mezar modellerimiz arasında sağlamlık farkı yoktur. Fiyat farklılıkları mezarın dış kaplaması olan mermer ve granitten kaynaklanmaktadır.
Bu konuda firmamıza başvuru yaparak ön ekspertiz raporu almanızı öneriyoruz. Zamanla yıpranmış ve ilk gün ki görünümünü kaybetmiş mermerlerin bu hali sizi rahatsız etmeye başlar. İlk olarak var olan mezar yapısında kullanılan mermer veya granitte, üzerinde gözle görülür çatlaklar ve kırılmalar söz konusu ise yapılacak tadilatın uzun vadede sağlıklı sonuç vermesi mümkün değildir.

Mezar işini yapacak olan personelimiz, bilgi ve tecrübesi dahilinde mezar yerinizin fiziksel durumu ve konumunu dikkate alarak size onarım veya yeniden yapılması gerekmektedir diyebilir.

Piyasada size teklif edilen tadilat fiyatları daha uygun görünüyor olsa da, uzun vadeli bir sonuç vermemesi ve kısa süre içerisinde tekrar aynı sorunlar ile karşılaşacağınız gibi masraf çıkartmaktan geri kalmayacak bir işlem olmaktan ileriye gidemeyecektir.
İnşaat yapımlarında genel itibari ile kum, çimento ve demir kullanılmaktadır. Mezar yapılarının daha uzun ömürlü olabilmesi için demirin önemi yüksektir. Bir çok firma mezar yapılarında demir bağlama işi yapmadan sadece çubuk demir kullanmaktadır. Bu yüzden tüm müşterilerimize fiyatı değil, kaliteyi araştırmalarını önermekteyiz. Firmamız kaliteden ödün vermeden yaptığı tüm mezar işlerinde “çesan çelik hasır demir” kullanmaktadır.
Söz konusu bu durum siz değerli müşterilerimizin takdirine kalmıştır. Kalite politikamızda da belirttiğimiz gibi, “müşteri memnuniyeti ve güven“i esas almış bir firma olarak mezar yapımı, mezar onarımı, mezar peyzajı konuları da karşılıklı güven ilkesine dayanmaktadır.

Mezar yapım işleriniz ile ilgili olarak tüm çalışma aşamalarını ve çalışma sürecini internet sitemiz üzerinde ki iş durumu sorgulama seçeneğinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işlemi, mezar inşaat ruhsatını alan kişinin cep telefonuna gönderilen şifre ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca mezarlık alanında çalışmanın başladığı gün, yapılan mezar işinin yapım aşamalarını istek doğrultusunda ruhsatta kayıtlı kişinin cep telefonuna whatsapp üzerinden anlık olarak gönderimini sağlamaktayız.

cenaze sahipleri mağdur olmayın!

 • Mezarlık kenarlarında ve mezarlık içerisinde bulunan mermercilerin “bu alanda bizden başkasının çalışma yetkisi yoktur” sözlerine itibar ETMEYİNİZ. Mezarlık kenarlarında ve mezarlık içerisinde bulunan birden fazla mermercilerin İBB Mezarlıklar Müdürlüğünden çalışma ruhsatları bulunmamaktadır. Çalışma ruhsatı bulunmayan bir mermer firmasına yada şahıslara yaptıracağınız mezar yerlerinde, sonrasında hizmet alamayabilirsiniz. Bu konu siz değerli cenaze sahipleri için önem arz etmektedir.
 • Mezarlık içinde bahçıvan kıyafetleri ile çalışma yapanların mezar yapımı ve mezar onarımı konusunda çalışma yetkileri yoktur. Mezar bakıcıları anlaşmış oldukları mermerciler ile komisyon bazlı çalışma yapmaktadırlar. Bu hususda bahçıvanlar ile mezar yapımı konusunda diyaloğa girmemeniz siz değerli cenaze sahipleri için önem arz etmektedir.
 • Silivri, Çatalca, Arnavutköy ilçeleri hariç, İstanbul’un her noktasına hizmet veriyoruz. Uygun ve güvenilir fiyat avantajları ile ihtiyacınız olan mermer mezar modelleri, granit mezar modelleri, mozaik mezar modelleri ve mezar baş taşı modellerini kaliteden asla ödün vermeden yapıyoruz. Fiyat konusunda araştırma yaparken lütfen kullanılacak malzeme konusunda bilgi isteyin. Piyasada ucuz fiyatlı iş yapan bir çok firma kalitesiz malzeme kullanmaktadır. Bu nedenle önceliğinizin fiyat değil, kalite olmasını tavsiye etmekteyiz.
 • Karşılıklı Güven, Zamanında Teslim cenaze sahipleri ile yaptığımız iş birliğinden memnun olmaları bizim için çok önemlidir. Sadece uygun fiyat ve güvenilirliğin yeterli olmadığına inanmakta ve zamanında teslim edilen mezar yapımlarının sizler için önemli unsurlardan biri olduğunun bilinciyle hizmet vermekteyiz.
incelemekte olduğum model hakkında detaylı görüşmek istiyorum