Star Galaxy Gövde Granit Mezar

 • İstanbul mezar yapımlarında cenaze sahiplerine sunmuş olduğumuz, tüm granit taşlar 1. sınıf Hindistan, Norveç, Vietnam ve Finlandiya granitleridir. Birçok mermer firması özellikle "siyah granit taş" üzerinde cenaze sahiplerine çin granitlerini hint granitidir, bilgisini vererek mağdur etmektedirler. Absolute black(siyah) granit taşın farklı ve birçok benzeri bulunmaktadır. Absolute black granit taş seçimi yaparken sözleşme yapacağınız mermerciden taşın mutlaka 1 numunesini isteyiniz.
detaylı görüntülemek istiyorum
Ödenmesi Gereken Toplam Tutar
4.350 ₺
Model Numarası
Granit-04
İsteğiniz doğrultusunda uygun fiyat farkı ile küpeşte ve baş taşı kalınlığı arttırılabilir.
10 cm küpeşte
400 ₺
6 cm baştaşı yekpare
80 ₺
10 cm baştaşı yekpare
170 ₺
Granit taşlar dolar üzerinden hesaplandığı için güncel fiyat üzerinde değişiklik gösterebilir.

Baştaşı Yazısı, Kuşluk, 4 Adet Geçme Köşebent Güncel Satış Fiyatına Dahildir.

Tüm granit mezar yapımı işlerimizde çesan çelik hasır örgü demir ve 8 cm kalınlığında geçme köşebent kullanmaktayız.
Mezar Modeline Uygun Fiyat Karşılığında
Baştaşı Kenarlarına : Oval Sütun veya Koltuk Ekleyebilirsiniz
Küpeşte Üzerine: Vazo ekleyebilirsiniz
Baştaşına Üzerine Porselen Resim: 9*12 Tavsiye Edilen
Baştaşına Üzerine Lazer Resim: 15*15 Tavsiye Edilen
Sütun Şapkasını: Granit bantlı yaptırabilirsiniz.
Mezar Baştaşını: Abide, Kitabe veya 1. sınıf hint graniti olarak değiştirebilirsiniz. *Granit mezar baştaşları yekpare olarak işlem görmektedir.
Küpeşte Kenarlarını: Profilli veya balık sırtı olacak şekilde yaptırabilirsiniz. *Bu işlem için en az 4 cm küpeşte kalınlığı olması gerekmektedir.

mezar modeli açıklaması

 • Mezar modelinin gövde kısımlarında 1. sınıf hint, norveç, vietnam ve finlandiya granitleri kullanılmıştır. Mezar yapımı fiyatlarımız İstanbul’da hizmet verdiğimiz tüm mezarlıklarda geçerlidir.
 • Mezar yapımlarına uygun 1.sınıf hint, norveç, vietnam ve finlandiya granitleri Verde Star, Absolute Black, New İmperial, Rosavel, Blue Pearl Emprador, Star Galaxy, Baltic Brown, Verde Guetelama, Tan Brown, PM White doğal taş cinsleri ile uygulayabiliriz.
 • Mezar yapımı modelinde güncel fiyata tanımlanan taş kalınlıkları;
Temel-Taban 2 cm
Süpürgelik 3 cm
Gövde Kısım 2 cm
Küpeşte 3 cm
Baştaşı 4 cm
 • İstanbul büyükşehir belediyesi mezarlıklar müdürlüğünün belirlemiş olduğu standart mezar yapımı ölçüleri Mezar eni-boyu  1.20×2.20  Mezar baştaşı eni-boyu 50×60
 • Tüm granit mezar yapımı işlerimizde çesan çelik hasır örgü demir ve 8 cm kalınlığında geçme köşebent kullanmaktayız.
 • Kot farkı olan mezar yerlerinde taban ölçüsü değişiklik gösterebilir. Kot farkı olan ve eski yapı mezarların yenilenmesi konularında yeniden ölçü alımı, mezar yapım ruhsatı alındıktan sonra deneyimli ve tecrübeli ustalarımız tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 • Farklı proje çizimleriniz doğrultusunda istediğiniz mezar modeli yapılabilir. Proje çizimlerinizde lütfen taş kalınlıkları hususunda bilgi paylaşımı yapınız.
 • İnternet sayfamızda kullandığımız mezar görselleri tecrübeli ustalarımız tarafından yapılmış olan çalışmalarımızdır. İstenildiği takdirde çalışmalarımızı referans olarak sizlerle paylaşabiliriz.
 • Uygun ve güvenilir mezar fiyatlarımız ve kaliteli işçiliğimiz, tecrübeli ustalarımız  ile mezar yapımı, mezar onarımı ve yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızı Yapımı Tamamlanan Mezar İşleri bölümünden inceleyebilirsiniz.

bunlarda ilginizi çekebilir

Vazolu Gövde Granit Mezar

Mezar modelinin gövde kısımında 1. sınıf kaliteli hint, norveç, vietnam ve finlandiya granitleri kullanılmıştır. Mezar modeli üzerine 12*12 cm kalınlığında 2 adet vazo eklenerek estetik bir görünüm elde edilmiştir.

3.950 ₺
1. sınıf kaliteli granitler
cenaze sahipleri tarafından
%92 oranla tercih ediliyor
Baştaşı Sütunlu Gövde Granit Mezar

Mezar modeli üzerinde baştaşı kenarlarına 10*10 cm kalınlığında 2 adet sütun ve profilli mermer şapka eklenerek farklı bir estetik görünüm elde edilmiştir.

indirim %6
4.200 ₺ 4.500 ₺
1. sınıf kaliteli granitler
cenaze sahipleri tarafından
%79 oranla tercih ediliyor
Sütunlu Baştaşı ve Gövdesi Granit Mezar

Baştaşı kenarlarına 12*12 cm kalınlığında 2 adet sütun ve sütunlar üzerindeki mermer şapka içerisine granit montajı yapılarak farklı bir estetik görünüm elde edilmiştir.

indirim %3
4.900 ₺ 5.400 ₺
ücretsiz 2 adet vazo
cenaze sahipleri tarafından
%71 oranla tercih ediliyor
Baştaşı Abide Gövdesi Granit Mezar

Mezar baş taşı abide şeklinde el işçiliği ile hazırlanmış olup kumlama yazı tekniği ile baş taşı yazısı yazılarak estetik bir görünüm elde edilmiştir.

4.100 ₺
1. sınıf kaliteli granitler
cenaze sahipleri tarafından
%66 oranla tercih ediliyor
Baştaşı Kitabe Gövdesi Granit Mezar

Mezar modelinin gövde kısımlarında 1. sınıf hint, norveç, vietnam ve finlandiya granitleri kullanılmıştır. 8 cm kalınlığında mezar baş taşı kitap şeklinde el işçiliği ile hazırlanmış olup kumlama yazı tekniği ile baş taşı yazısı yazılarak estetik bir görünüm elde edilmiştir.

indirim %4
4.500 ₺ 4.750 ₺
ücretsiz 2 adet vazo
cenaze sahipleri tarafından
%87 oranla tercih ediliyor
Baştaşı ve Gövdesi Granit Mezar

Mezar modelinin gövde ve baştaşı kısımlarında 1. sınıf hint, norveç, vietnam ve finlandiya granitleri kullanılmıştır. Mezar yapımı fiyatlarımız İstanbul’da hizmet verdiğimiz tüm mezarlıklarda geçerlidir.

4.500 ₺
1. sınıf kaliteli granitler
cenaze sahipleri tarafından
%59 oranla tercih ediliyor
Küpeşte ve Gövdesi Granit Mezar

Mezar modelinin gövde ve küpeşte kısımlarında 1. sınıf hint, norveç, vietnam ve finlandiya granitleri kullanılmıştır. Tüm granit mezar yapımı işlerimizde çesan çelik hasır örgü demir ve 8 cm kalınlığında geçme köşebent kullanmaktayız.

5.250 ₺
1. sınıf kaliteli granitler
cenaze sahipleri tarafından
%51 oranla tercih ediliyor

cenaze sahipleri mağdur olmayın!

 • Mezarlık kenarlarında ve mezarlık içerisinde bulunan mermercilerin “bu alanda bizden başkasının çalışma yetkisi yoktur” sözlerine itibar ETMEYİNİZ. Mezarlık kenarlarında ve mezarlık içerisinde birden fazla bulunan mermercilerin İBB Mezarlıklar Müdürlüğünden çalışma ruhsatları bulunmamaktadır. Çalışma ruhsatı bulunmayan bir mermer firmasına yada şahıslara yaptıracağınız mezar yerlerinde, sonrasında hizmet alamayabilirsiniz. Bu konu siz değerli cenaze sahipleri için önem arz etmektedir.
 • Mezarlık içinde bahçıvan kıyafetleri ile çalışma yapanların mezar yapımı ve mezar onarımı konusunda çalışma yetkileri yoktur. Mezar bakıcıları anlaşmış oldukları mermerciler ile komisyon bazında çalışma yapmaktadırlar. Bu hususda bahçıvanlar ile mezar yapımı konusunda diyaloğa girmemeniz siz değerli cenaze sahipleri için önem arz etmektedir.
 • İstanbul mezar yapımlarında cenaze sahiplerine sunmuş olduğumuz, tüm granit taşlar 1. sınıf Hindistan, Norveç, Vietnam ve Finlandiya granitleridir. Birçok mermer firması özellikle “siyah granit taş” üzerinde cenaze sahiplerine çin granitlerini hint granitidir, bilgisini vererek mağdur etmektedirler. Absolute black(siyah) granit taşın farklı ve birçok benzeri bulunmaktadır. Absolute black granit taş seçimi yaparken sözleşme yapacağınız mermerciden taşın mutlaka 1 numunesini isteyiniz.
 • Silivri, Çatalca, Arnavutköy ilçeleri hariç, İstanbul’un her noktasına hizmet veriyoruz. Uygun ve güvenilir fiyat avantajları ile ihtiyacınız olan mermer mezar modelleri, granit mezar modelleri, mozaik mezar modelleri ve mezar baş taşı modellerini kaliteden asla ödün vermeden yapıyoruz. Fiyat konusunda araştırma yaparken lütfen kullanılacak malzeme konusunda bilgi isteyin. Piyasada ucuz fiyatlı iş yapan bir çok firma kalitesiz malzeme kullanmaktadır. Bu nedenle önceliğinizin fiyat değil, kalite olmasını tavsiye etmekteyiz.
 • Karşılıklı Güven, Zamanında Teslim cenaze sahipleri ile yaptığımız iş birliğinden memnun olmaları bizim için çok önemlidir. Sadece uygun fiyat ve güvenilirliğin yeterli olmadığına inanmakta ve zamanında teslim edilen mezar yapımlarının sizler için önemli unsurlardan biri olduğunun bilinciyle hizmet vermekteyiz.

sıkça sorulan sorular

istanbulmezarisleri.com sürekli güncellenen bir yapıya sahip olmakla birlikte, kendini yenileyen dinamik bir yapıya sahiptir.

Sabit fiyat politikası ile sektörde öncü olan kuruluşumuz aynı güncel fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.
Evet, Anadolu yakasının Tuzla ilçesinden, Avrupa yakasının Silivri ilçesine kadar olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı il, ilçe ve tüm köy mezarlıklarında çalışma izin belgemiz bulunmaktadır.
Defin işlemi yapılan mezar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı olan bir mezarlığa defin edilmiş ise bu mezarın üst yapı inşaatını yaptırmanız için mezar inşaat ruhsatı çıkarmanız zorunludur. İnşaat ruhsatını çıkartmadan defin işlemi gerçekleşen mezarın üst yapısını yaptıramazsınız.
Mezar inşaat ruhsatını cenazenin 1.derece yakınları (eşi, çocukları, annesi, babası, kardeşleri) çıkartabilir. Bu kişiler mezarlık müdürlüğüne belirli sebeplerden dolayı gitme durumları söz konusu değilse noterden vekalet verilmiş kişide çıkartabilir.
Mezar inşaat ruhsatını çıkartmak için ilk olarak mezarın tapusunu (mezar yeri kullanma belgesi) satın almanız gereklidir. Tapuyu cenazeniz defin edildikten 15 gün sonra alabilirsiniz. Tapu işlemini gerçekleştirdikten sonra, mezar tapusu ile mezarı yaptırmak istediğiniz mermerciyi belirlemelisiniz.

Bu mermerci ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından belirlenen sözleşmeyi imzalamanız gerekmektedir. Bu sözleşme ile mezarınızın bağlı olduğu mezarlık müdürlüğüne başvurarak mezar yapımı için inşaat ruhsatınızı çıkarabilirsiniz.
Bu sözleşme İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından hazırlanmaktadır. İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğünden çalışma ruhsatı almış mermercilere verilmiş hazır sözleşmelerdir. Bu sözleşmeyi cenaze sahibinin 1.dereceden yakınları (eşi, çocukları, annesi, babası, kardeşleri) imzalayabilir.

Bu kişiler mezarlık müdürlüğüne belirli sebeplerden dolayı gitme durumları söz konusu değilse, noterden vekalet verilmiş kişide bu sözleşmeyi imzalayabilir. Sözleşmede cenazenin bulunduğu mezarlık, mezarın kaç kişilik olduğu, yapılacak mezarın özellikleri, mezar inşaatının fiyatı, cenaze sahibinin adı soyadı, mezar inşaatını yapacak mermercinin adı soyadı kaşesi vb. gibi ifadeler yer almaktadır.
Mezar inşaat ruhsatını cenazenizin vefat tarihinden 3 ay (90 gün) sonra çıkartabilirsiniz. 3 aydan (90 günden) önce mezar inşaat ruhsatı çıkartmanız yasaktır.
Mezar inşaat ruhsatını çıkartmaya giderken defin işlemi gerçekleşen mezarlığın bağlı olduğu mezarlık müdürlüğüne gitmelisiniz. Mezarlık müdürlüğüne giderken yanınızda olması gereken belgeler;

Mezar tapusu (mezar yeri kullanım belgesi)
Mermerci ile yapmış olduğunuz sözleşme.
Sözleşmeyi imzalamış olan kişinin nüfus cüzdanı.
Mezarlık müdürlüğü sözleşmeyi imzalayan cenaze sahibinden mezar inşaat ruhsat harcı ücreti tahsil etmektedir.
Mezar inşaat ruhsatını çıkarttıktan sonra bu belgeyi mezarı inşaatını yapacak olan (anlaşmış olduğunuz) mermerciye vereceksiniz. Bu belgenin mezar yapım süresinde mermercide bulunması zorunludur. Çıkartmış olduğunuz ruhsatın süresi 1 ay (30 gün) geçerlidir. Mezar inşaatını yapacak olan mermercinin mezar inşaatını en geç 1 ay (30 gün) içerisin de bitirip teslim etmesi gerekir.
Bu durumda mezar inşaatınız için tekrar ruhsat çıkartmanız ve tekrar ruhsat harcı ödenmesi gereklidir. Bu harcı işi zamanında bitirmediği için mermerci yatırmak zorundadır. 30 gün süre içinde işi bitiremeyen mermerci, mezar inşaatını ne kadar sağlam yapar bunu düşünerek, mezar inşaatını yapacak olan mermerciyi seçerken önem göstermenizi önermekteyiz. Mezar inşaat yapımlarında çalışma izni olmayan mermercilere de dikkat ediniz.
Mezar yapımı, mezar onarımı, lahit mezar yapımı ve mezar peyzajı konularında hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgilere istanbulmezarisleri.com internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
İnşaat ruhsatınızı çıkartırken sözleşmede bunu belirtmeniz gerekmektedir. Mezarlık müdürlüğü lahit mezar inşaatı için farklı bir ücret tahsilatı yapmaktadır. Ücret farkını yatırmanız dahilinde mezarı lahit mezar (katlı mezar) olarak yaptırabilirsiniz.
mezaryapimisleri.com güvencesi ile bizlere ekonomik modeli yada en pahalı modeli de yaptırsanız, bütün mezarların beton yapıları, temelleri, kullanılan demir ve malzeme miktarı aynıdır. Bu nedenle ekonomik mezar modellerimiz ile pahalı mezar modellerimiz arasında sağlamlık farkı yoktur. Fiyat farklılıkları mezarın dış kaplaması olan mermer ve granitten kaynaklanmaktadır.
Bu konuda firmamıza başvuru yaparak ön ekspertiz raporu almanızı öneriyoruz. Zamanla yıpranmış ve ilk gün ki görünümünü kaybetmiş mermerlerin bu hali sizi rahatsız etmeye başlar. İlk olarak var olan mezar yapısında kullanılan mermer veya granitte, üzerinde gözle görülür çatlaklar ve kırılmalar söz konusu ise yapılacak tadilatın uzun vadede sağlıklı sonuç vermesi mümkün değildir.

Mezar işini yapacak olan personelimiz, bilgi ve tecrübesi dahilinde mezar yerinizin fiziksel durumu ve konumunu dikkate alarak size onarım veya yeniden yapılması gerekmektedir diyebilir.

Piyasada size teklif edilen tadilat fiyatları daha uygun görünüyor olsa da, uzun vadeli bir sonuç vermemesi ve kısa süre içerisinde tekrar aynı sorunlar ile karşılaşacağınız gibi masraf çıkartmaktan geri kalmayacak bir işlem olmaktan ileriye gidemeyecektir.
İnşaat yapımlarında genel itibari ile kum, çimento ve demir kullanılmaktadır. Mezar yapılarının daha uzun ömürlü olabilmesi için demirin önemi yüksektir. Bir çok firma mezar yapılarında demir bağlama işi yapmadan sadece çubuk demir kullanmaktadır. Bu yüzden tüm müşterilerimize fiyatı değil, kaliteyi araştırmalarını önermekteyiz. Firmamız kaliteden ödün vermeden yaptığı tüm mezar işlerinde “çesan çelik hasır demir” kullanmaktadır.
Söz konusu bu durum siz değerli müşterilerimizin takdirine kalmıştır. Kalite politikamızda da belirttiğimiz gibi, “müşteri memnuniyeti ve güven“i esas almış bir firma olarak mezar yapımı, mezar onarımı, mezar peyzajı konuları da karşılıklı güven ilkesine dayanmaktadır.

Mezar yapım işleriniz ile ilgili olarak tüm çalışma aşamalarını ve çalışma sürecini internet sitemiz üzerinde ki iş durumu sorgulama seçeneğinden sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işlemi, mezar inşaat ruhsatını alan kişinin cep telefonuna gönderilen şifre ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca mezarlık alanında çalışmanın başladığı gün, yapılan mezar işinin yapım aşamalarını istek doğrultusunda ruhsatta kayıtlı kişinin cep telefonuna whatsapp üzerinden anlık olarak gönderimini sağlamaktayız.

1. sınıf granitler

incelemekte olduğum model hakkında detaylı görüşmek istiyorum